مزایای غذای سنتی

مزایای غذای سنتی
مزایای غذای سنتی در رستوران بازار:
مزایای غذای سنتی در رستوران بازار میزان روغن و چربی موجود در غذاهای رستوران بازار قابل کنترل بوده سالم می باشد.
معمولاً مقدار نمک غذایی که دررستوران بازار طبخ می‌شود قابل کنترل است و در آخر غذا نمک یددار به غذا اضافه می‌شود دررستوران بازار حرارت پخت غذا قابل کنترل است و معمولآً سرآشپزرستوران بازا شعله کم را ترجیح می‌دهند تامواد غذایی با کیفیت بالادر غذا حل استفاده می‌شود.
.در رستوران بازار از مواد غذایی سالم و تازه استفاده می‌شود. حرارت پخت قابل کنترل است و بنابراین ویتامین غذا در رستوران بازارکمتر از دست می‌رود.
درمراحل تهیه غذاهای رستوران بازار حرارت قابل کنترل می باشد و به دلیل حرارت بالا ویتامین‌های موجود در آن از بین نمی‌رود. درغذاهای رستوران بازار مقدار روغنی که برای پخت غذا استفاده می‌شود، قابل کنترل است.
دررستوران بازارمعمولا از روغن‌های مایع استفاده می‌شود و از آنجا که درجه حرارت را در رستوران بازار هنگام پخت غذا می‌توان کنترل کرد، روغن سالم‌تر باقی می‌ماند. همچنین در غذاهای رستوران بازار معمولا از روغن‌هایی که اسید چرب اشباع زیاد دارند، چندین بار برای سرخ کردن استفاده نمی‌شود. حرارت زیاد باعث سوختن روغن و ایجاد ترکیباتی در آن می‌شود که می‌تواند سرطان‌زا باشد.
جالب آن که در رستوران بازار غذاهاي سنتي ايراني از جمله دیزی ،کوفته کشم بادمجان ،میزا قاسمی ،، لوبيا پلو و عدس پلو،قیمه ،قرمه سبزی و… از ارزش تغذيه‌اي بالايي در رستوران بازاربرخوراست .
غذاهاي سنتي ايرانی در رستوران بازار بيشتر تركيبي از غلات، حبوبات و پروتئين‌هاي گياهي و حيواني هستند، انرژي‌زا بوده و تا حد زيادي اسيدهاي آمينه مورد نياز بدن را نيز تأمين مي‌كنند. غذاهاي سنتي ايراني در رستوران بازار ، با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم مناطق مختلف و بيشتر از موادی تهيه مي‌شود كه در فصول مختلف سال در دسترس هستند كه در رستوران بازار ضمن به صرفه‌ بودن آن از لحاظ اقتصادي، سلامت فرد را نیز تهديد نمي‌كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *